mgr Agata Wojnarowska

Częste pytania

Czy dokumenty do biura muszę dostarczać osobiście?

Nie. Oferujemy usługę odbierania dokumentów z Państwa siedziby. W przypadku większych odległości dokumenty mogą być wysłane do nas pocztą.

Czy ponoszę odpowiedzialność za błąd popełniony przez biuro?

Nie. W zawieranej z nami umowie, znajduję się klauzula mówiąca o tym, iż odpowiedzialność za ewentualne błędy popełnione w trakcie księgowania spoczywa na naszym biurze. Mimo, iż w naszej dotychczasowej historii nie doszło do takich sytuacji, posiadamy aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu świadczonych usług.

Czy będę mógł się w każdej chwili poradzić w moich sprawach i czy będę za to płacić?

Wszystkim naszym klientom w ramach świadczonych usług doradzamy bezpłatnie. Natomiast osobom postronnym po uiszczeniu drobnej opłaty.

W jakim zakresie udzielacie porad?

W każdym który dotyczy księgowości. Jeżeli tylko podczas prowadzenia działalności natrafiasz na problem z którym sobie nie radzisz , wystarczy zadzwonić bądź napisać maila.

W którym momencie powstawania działalności gospodarczej należy podjąć współpracę w Biurem Rachunkowym?

Współpracę najlepiej podjąć przed rozpoczęciem działalności. Chętnie pomożemy przy wypełnianiu wniosku o wpis do CEIDG oraz doradzimy jaka forma opodatkowania będzie najkorzystaniejsza.

Czy raz ustalona cena za usługi księgowe jest ceną niezmienną?

Przy podpisywaniu umowy ustalamy opłatę za prowadzenie księgowości, która obydwie strony będzie satysfakcjonować. Oczywiście, jeżeli w danym miesiącu dokumentów jest dużo mniej a co za tym idzie mniej jest naszej pracy cena podlega negocjacji.

Czy będę musiał sam kontaktować się z urzędami?

Od momentu podjęcia współpracy z naszym biurem przejmujemy w ramach udzielonego pełnomocnictwa odpowiedzialność za Państwa kontakty z urzędem skarbowym oraz ZUS minimalizując Państwa rolę w tym zakresie do absolutnego minimum. Każde otrzymane z urzędu pismo należy przesłać do nas mailem lub faxem - my załatwimy sprawę.

W jakich godzinach jest czynne Biuro Rachunkowe?

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od 8 do 16, w ramach potrzeby oczywiście istnieje możliwość umówienia się na inną godzinę bądź odbiór dokumentów w siedzibie Państwa firmy.

Czy w ramach świadczonych usług biuro wystawia dokumenty np.: do banku?

Oczywiście, że tak. Pomagamy wypełnić lub wypełniamy sami wszystkie dokumenty związane z prowadzoną działalnością oraz jej wynikami finansowymi.